Kredi kartı ile ya da taksitli veya borç alarak kurban kesmek caiz midir?

Tarih: 19 Ağustos 2009

CEVAP:

Kredi kartı ile kurban almanızda bir sakınca olmaz. Yeter ki borcunuzu son ödeme tarihinden sonraya bırakıp faize bulaşmayınız. Böyle bir imkânı olmayanların kurban kesmeleri gerekmez. Bu yüzden borç alarak kendinizi sıkıntıya sokmanıza gerek yoktur.

Konuyla ilgili görüntülü cevabımızı izlemek için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:

www.fetva.net/goruntulu-fetvalar/kredi-karti-ile-kurban-satin-almakta-bir-sakinca-var-midir.html