Ateist olduğunu bildiğim birine kurban etinden vermem caiz midir?

Tarih: 17 Nisan 2012

CEVAP:

Caizdir, kurban eti verilecek kişilerin Müslüman olması şartı yoktur. Kurban etinden onlara vermeniz, ayrıca onların kalplerinin ısındırılmasına da vesile olacağı nedeniyle güzel bir davranıştır.

Benzer bir soruya verilen cevabımızla gayrimüslimlerle ilişkiler konusunda ayrıntı için lütfen aşağıdaki adresleri tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/kurban-eti-gayri-muslimlere-verilebilir-mi.html

www.suleymaniyevakfi.org/arastirmalar/musluman-olmayanlarla-iliskiler.html