Biz Almanya’da yaşayan bir aileyiz. Çocuklarımızın da dinimizi öğrenmesini istiyoruz. Ama sizden öğrendiklerimizden sonra çocuklarımızın da bizim gibi doğru bildiğimiz yanlışları yani dine sonradan girmiş şeyler öğrenmesini istemiyoruz. Ama cami havasını, sıcaklığını da öğrenmelerini istiyoruz. Buradaki camiler hep ayrılmış durumda, yani cemaatleşme söz konusu. Çocuklarımıza en doğru bir şekilde nasıl anlatıp öğreteceğiz dinimizi?

Tarih: 01 Aralık 2010

CEVAP:

Çocuklarınızı camiye alıştırın. Bazı kimseler yanlış yapıyor diye camiye gitmezlik edemeyiz. Kur’an okumasını, namaz kılmasını ve ihtiyaç duyduğu temel bilgileri oradan alsın. Onun dışında sitemizde yayımlanan sohbetleri dinleyebilir. Bol bol Kur’an okusun. Anlamaya çalışsın, anlayamadığı yerleri de mutlaka sorsun. O zaman iyi ile kötüyü birbirinden ayırmayı öğrenir.