Nebîmizin kaç torunu vardı? O'nun nesli sadece Fatıma Validemizden mi devam etmiştir? Nebîmizin diğer kızlarından hiç torunları olmamış mı?

Tarih: 19 Ağustos 2009

CEVAP:

Siyer kaynaklarında yer alan rivayetlere göre Nebîmizin kızlarından Zeyneb’in Ümâme adında bir kızı ile Ali adında bir oğlu; Rukiyye’nin Abdullah adında bir oğlu; Fatıma’nın Hasan, Hüseyin ve Muhsin adında oğulları ile Ümmü Gülsüm ve Zeynep adında kızlarının olduğu bilinmektedir.

Tarihi kaynaklarda Nebîmizin neslinin bunlardan sadece Hasan ve Hüseyin radıyallahu anhumâ yoluyla devam ettiği belirtilmiştir.