Hz. Muhammed (s.a.v)’in kabri nerededir?

Tarih: 20 Kasım 2013

CEVAP:

Nebîmizin kabri, Medine şehrindeki Mescid-i Nebî’nin içinde ve kıbleye göre sol tarafta bulunmaktadır.

Nebîmizin şu an medfun bulunduğu yer, zamanında Aişe validemizle birlikte yaşadığı eviydi (Hücre-i Saadet). Burası, zamanında mescidin hemen yanı başında bulunurken yapılan genişletmeler sonucunda şu an itibarıyla mescidin içinde kıble istikametine göre sol tarafta bulunmaktadır.

Birinci halife Ebu Bekir (ra) ve ikinci halife Ömer (ra) da Nebîmizin yanı başına defnedilmişlerdir.

Mescid-i Nebî’ hakkında fotoğraflar eşliğinde geniş bilgi edinmek için aşağıdaki linki tıklamanızı tavsiye ederiz:

www.3dmekanlar.com/tr/mescid-i-nebevi.html