Hamile bayanların saç kestirmesi doğru değilmiş. Eğer kestirirlerse doğacak bebekleri kısa ömürlü olurmuş deniyor. Bu, ne kadar doğrudur?

Tarih: 13 Ağustos 2009

CEVAP:

Dinimizde ne erkeklerin ne de bayanların saç kestirmelerini yasaklayan hiçbir delil bulunmamaktadır. Duyduğunuz şey, halk arasında dolaşan bir hurafeden ibarettir. Bayanların saçlarını kestirmeleri değil de saçlarını dinen kendisine yabancı olan erkeklere göstermeleri haramdır. Buna dikkat edildikten sonra bir bayanın hamile iken de hamile değilken de saç kestirmenin hiçbir sakıncası olmaz.