İmam nikâhında hoca gelin ile damada ne gibi sorular sorar?

Tarih: 29 Ocak 2010

CEVAP:

İmam nikâhında normalde kişiye bir şeyler sorulmaz. Fakat imamlar nikâhlarını kıydıkları kişilerin Müslüman olup olmadığını bazı sorularla anlamaya çalışırlar. Ama nikâh, imtihan yeri değildir. Tarafların evlenmeleri dinen uygunsa nikâh kıyılır. Bunu denetleyecek olan da veli veya yetkili makamdır.

Nikâh için gerekli olan şartlara dair sitemizde oldukça geniş malumat vardır. Bu kategoride yer alan soru-cevapları okumanız yeterlidir.