Hocam hamile bayanlar türbelere giderse doğan çocuğun herhangi bir yerinde ben çıkıyormuş. Böyle bir şey var mıdır, doğru mudur?

Tarih: 05 Ağustos 2010

CEVAP:

Hamile bayanların türbe veya mezarlık ziyaretinde bulunmasında dinen herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Duyduğunuz şey hurafedir. Aslı astarı yoktur. Böyle şeylere itibar etmeyiniz.

Sakıncalı olan şey, türbede yatan kişiye gösterilecek tavırdır. Orada yatan kişinin bağışlanması ve ikram görmesi için Allah’a dua etmekten başka yapılacak hiçbir şey yoktur.

Kabir ziyareti konusunda daha geniş bilgi almak için lütfen tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/kabir-ziyareti-nasil-olmalidir.html