Ramazan ayında gün içinde ihtilam olan bir kişi, gusül abdesti almasa dahi akşama kadar orucunu tutabilir mi? İftardan sonra gusletse o günkü orucu geçerli olur mu?

Tarih: 25 Temmuz 2013

CEVAP:

Bu kişinin orucu geçerli olur. Fakat bile bile namazlarını kılmadığı için büyük günah işlemiş olur. Asla böyle bir şey yapmaması gerekir. Gün içinde böyle bir durumla karşılaşan kişi, derhal gusül abdesti almalı ve hem orucuna hem de namazlarına devam etmelidir.