Geleneklerimize göre bayram sabahları, namazdan sonra kabristana gidilir. Bazı hocalar kabir ziyaretlerinin bayramda değil de arife günlerinde yapılması gerektiğini söyledi. Doğrusu nedir?

Tarih: 09 Aralık 2009

CEVAP:

Bayramlarda kabristan ziyareti dinimizin emri değil, bir gelenektir. Bu konuda bir yasak da yoktur. Bayramlar, sevinç ve neşe günleri olduğu için bazı yerlerde kabir ziyaretinin arife günlerinde yapılması adet olmuştur.