Kadınların saçlarını kestirmelerinde bir sakınca var mıdır?

Tarih: 18 Şubat 2011

CEVAP:

Erkeklerin ve kadınların saç kestirmelerini yasaklayan bir âyet veya hadis yoktur.

Kadınların saçlarını, kendilerine yabancı sayılan erkeklere göstermeleri haram olduğundan bayan berbere/kuaföre kestirmelidirler.

Aşağıdaki linklerde bulunan soru-cevapları da okumanızı tavsiye ederiz:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/hamileler-saclarini-kestirirse-cocuklari-kisa-omurlu-mu-olur.html

www.fetva.net/yazili-fetvalar/bir-kadinin-ortmesi-gereken-bolgeleri-nereleridir.html