İslam’la bağdaşmadığı halde İslam’danmış gibi ileri sürülen inanışlara ve anlayışlara karşı kendimizi ve başkalarını nasıl koruyabiliriz? Ne yapmalıyız? Bu konuda kime, ne görev düşüyor?

Tarih: 21 Ağustos 2009

CEVAP:

Her şeyden önce Allah katında Kur’an-ı Kerim’e göre sorumlu olduğumuzu bilip karşı tarafın neye dayandığını sorgulamamız gerekir.

Kur’an ve Sünnete aykırı davranışlarımız konusunda hiç kimse bizi savunamaz. Bu sebeple davranışını Kur’an ve Sünnete uygun görmediğimiz kişilerden uzaklaşmamız gerekir.