6 yıllık evliyim, 1 çocuğumuz var. Son senelerde eşimle cinsel ilişkide sorun yaşıyorum. O çok isteksiz, ben ise çok istekliyim. Bana “istersen başka kadınlarla ilişkiye girebilirsin” diyor. Eşim izin veriyor ama zinanın günah olduğunu biliyorum. Ne yapmam lazım?

Tarih: 16 Mart 2010

CEVAP:

Bu konuda eşinizin değil; Allah’ın izin verip vermemesi önemlidir. Allah Teâlâ da zinayı kesin bir şekilde yasakladığına göre bundan uzak durmanız gerekir.

Eşiniz bir sorun yaşıyorsa önce onun tedavisini yaptırmalısınız. Bu, mümkündür. Düzelmezse o taktirde bir başka kadınla nikah kıymak suretiyle evlenebilirsiniz. Bunun için o kadının (ikinci eş olacak olan) velisinin izni şarttır. Bir kadın ile bir erkeğin meşru bir şekilde cinsellik yaşayabilmesinin tek şartı nikâhlı olmalarıdır. Usulüne uygun bir nikâh kıydığınız takdirde bir başka kadınla evlenebilirsiniz. Dinen buna hakkınız ve izniniz vardır.

Daha geniş bilgi için lütfen aşağıdaki linkteki cevabımızı okuyunuz:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/imam-nikahli-beraberlikler-ve-ikinci-evlilikler-dogru-mudur.html