Kuzenimin nişanı mirac kandiline denk geliyor. Gitsem bir günahı var mıdır? Gitmezsem dargınlık olabilir.

Tarih: 08 Temmuz 2010

CEVAP:

Mirac kandilinde nişan veya düğün yapmanın herhangi bir sakıncası yoktur. Fakat orada yapılacak şeyler önemlidir. Dinen size yabancı olan erkeklerin yanında açık-saçık kıyafetlerle bulunur, onlarla oynar veya dans ederseniz Allah Teâlâ buna rıza göstermez. Bunun Mirac kandilinde olması veya olmaması da önemli değildir.

www.fetva.net/yazili-fetvalar/dugun