İsa aleyhisselam doğuştan peygamber midir?

Tarih: 30 Ocak 2012

CEVAP:

İsa aleyhisselamın beşikte bebekken mucize olarak konuşmasından ve “Dedi ki: Ben Allah’ın kuluyum. O bana kitap verdi, beni nebi kıldı.” (قَالَ إِنِّي عَبْدُ اللَّهِ آتَانِيَ الْكِتَابَ وَجَعَلَنِي نَبِيًّا) (Meryem, 19/30) demesinden onun daha bebekken peygamber seçildiği anlaşılmaktadır. (Ayrıca bkz. Maide, 5/110).

İsa aleyhisselamın beşikte iken konuşması hakkındaki cevabımızı aşağıdaki linkte okumanızı tavsiye ederiz:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/meryem-suresi-29-ayete-gore-hz-isa-besikte-iken-konusmus-mudur.html