Merhaba, benim sorum: Eve insan resimleri veya içinde insan resimleri olan portreleri asabilir miyiz?

Tarih: 21 Ağustos 2009

CEVAP:

Fotoğraf, mercekler yardımıyla karşıda bulunan canlı ve cansız şekillerin film üzerinde tertibinden ibarettir. Bu film kağıt üzerine geçirilirse fotoğraf adını alır. Fıkıh kitaplarında yer alan bilgilere göre evlere fotoğraf asılması yasak olmamakla birlikte mekruhtur.

Benzer bir cevabımızı okumak için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/namaz-kildigimiz-yerde-asili-resim-karikatur-vb-bulunmasi-caiz-midir.html