Bir komşumuz sormamı istedi: Eşinin amcası engelli ve ona bunlar bakıyor. Kadın eşinin amcasını banyo yaptırmak, çamaşırını giydirmek zorunda kalıyormuş. Acaba günah mı?

Tarih: 31 Ağustos 2010

CEVAP:

Kadının eşinin amcası, dinen ona yabancıdır. Dolayısıyla kadının ona banyo yaptırması ve çamaşırlarını giydirmesi caiz değildir. Bunları kadının değil, kocasının yapması gerekir. Kadın da hastanın diğer ihtiyaçları ile uğraşmalıdır.