Beş vakit namaz miraçta mı farz kılınmıştır?

Tarih: 08 Temmuz 2010

CEVAP:

Buhari ve Müslim başta olmak üzere birçok hadis kitabında Mirac gecesi namazın önce 50 vakit olarak farz kılındığı fakat daha sonra 5 vakte kadar indirildiği hadisi yer almaktadır. Fakat Kur’an-ı Kerim’e bakıldığında bunun doğru olmadığı açık bir şekilde görülmektedir. Zira namaz ilk peygamberden son peygambere kadar bütün peygamberlere aynı şekilde beş vakit olarak farz kılınmıştır.

Miracla ilgili diğer sorularınızın cevabı ve konuyla ilgili geniş bilgi için lütfen aşağıdaki linkleri tıklayınız:

www.suleymaniyevakfi.org/roportajlar/isra-ve-mirac.html

www.kurandersi.com/tv-programlari/hilal-tv/mirac-ozel-programi.html

www.kurandersi.com/kuran-sohbetleri/2005/necm-suresi-isra-ve-mirac.html