FETVALAR

SORU:

Ben eşcinselim. 17 yaşında bir erkeğim ve erkeklere ilgi duyuyorum. Ama oldukça dindar bir aileden geliyorum ve kendim de çok dindarım. Bu konuda doktorlara danıştım ve bana eşcinselliğin değişemeyeceğini söylediler. Yaptığım araştırmalarda da eşcinselliğin genetik olduğunu ve bugünkü tıbbi koşullarda değiştirilemediğini öğrendim. Merak ettiğim şu: Eğer ben ömrüm boyunca hislerime hakim olup cinsel ilişkiye girmezsem günahkar sayılır mıyım? Ve eğer cinsel ilişkiye girmeden sadece duygusal bir ilişki yaşarsam günah olur mu? Şimdiden teşekkür ederim. Lütfen çok yardıma ihtiyacım var. İnanıyorum benim gibi bir sürü insanın da bu konuda yardıma ihtiyacı vardır.

Tarih: 10 Ağustos 2009

CEVAP:

Siz erkek olduğunuz için erkek gibi davranmaya gayret gösterin. Erkek erkeğe ilişkiyi Allah Teâlâ yasak etmiş ve bu işi yapan Lût Kavmi hakkında şöyle buyurmuştur:

Lût’u da peygamber olarak gönderdik. O soydaşlarına dedi ki: Sizler daha önce dünyada hiç kimsenin işlemediği bir fuhuş türünü mü işliyorsunuz?

Sizler kadınları bırakıp, erkeklere şehvetle yaklaşıyorsunuz. Kuşkusuz siz her türlü ölçüyü çiğneyen, azgın bir toplumsunuz.

Kavminin cevabı: Onları (Lût’u ve taraftarlarını) memleketinizden çıkarın; çünkü onlar fazla temizlenen insanlarmış! demelerinden başka bir şey olmadı.

Bunun üzerine Lût’u ve taraftarlarını kurtardık; yalnız karısı, geride kalıp helake uğrayanlardan oldu.

Üzerlerine bir azap yağmuru yağdırdık. İşte bak, suçlu kâfirlerin sonu nice oldu!” (A’raf,7/80-84)

Yapmanız gereken, size yüklenen erkeklik görevini yerine getirmek için elinizden geleni yapmak ve Allah’ın yardımını dilemektir. Gücünüzün yetmediği şeyden de sorumlu olmazsınız. Yani ilgi duymadığınız için bir kadınla evlenmezseniz bunun size bir sorumluluğu olmaz.


Etiketler: