Malumunuz üzere geçen sene yani 2010’da Diyanet bize 40 dakika fazladan oruç tutturdu. Bu sene yani 2011’de de Diyanet takvimlerinde aynı hatalar var mı?

Tarih: 05 Ağustos 2011

CEVAP:

Hata 40 dakikadan da fazladır. Bir saat geçmeden namazı kılmamak gerekir. Geçen seneden bu yana Diyanet takvimlerinde herhangi bir düzeltme yapılmamıştır.

Konuyla ilgili bilgiler için lütfen aşağıdaki linkleri tıklayınız:

www.suleymaniyevakfi.org/bulten/imsak-vakti.html

www.suleymaniyevakfi.org/bulten/diyanet-isleri-baskanliginin-imsak-vakti-ile-ilgili-aciklamasina-cevap.html