Kadının çalışmasının dinimizde yeri nedir?

Tarih: 18 Ağustos 2009

CEVAP:

Kadın evlendiği andan itibaren tüm masrafları kocasına aittir. Buna mukabil kadının da kocasına karşı yerine getirmesi gereken bir takım sorumlulukları vardır. Kadın bunları yapmakla mükelleftir. Eğer bir kadın üzerine düşen görevleri yerine getirir ve kocasının izni ile çalışmak isterse çalışabilir. Fakat bunun bir takım şartları vardır: Yapacağı iş dinimizce meşru bir iş olmalı, çalıştığı ortam bir Müslüman kadına uygun bir yer olmalıdır.

Bununla ilgili görüntülü bir cevabımızı izlemek için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:

Kur’an’a göre kadının çalışmasında bir sakınca var mıdır?