Rüya ile ilgili bir cevabınızda geçen bir hadiste "kötü rüya şeytandandır, kimseye anlatmasın ona zarar vermez" yazıyor. Ben kötü bir rüya görmüştüm ve birine anlattım. Şimdi bu rüya bana zarar verir mi?

Tarih: 21 Ağustos 2009

CEVAP:

Rüyalar insana zarar veremez. Sadece moral bozar, o kadar. Rüyanın zarar vermemesi, anlatılmama şartına bağlı değildir. İyi rüyaları anlatmaktaki maksat, sevinci dostlarla paylaşmaktır. Aynı şekilde kötü rüyayı onlara anlatmamak onları da sıkıntıya sokmamak içindir.