Benim 3 aylık bir kızım var. Nasıl ondan önce abimlerin çocuklarını sevdiğim gibi onu da seviyorum öpüp kokluyorum. Annem, babam ve yahut başkaları, bana çocuğu babanın yanında sevmek saygısızlık diyorlar. Bu bizim dinimizde var mıdır? Çocuklar babanın yanında öpüp koklanmaz mı?

Tarih: 20 Ağustos 2009

CEVAP:

Dinimizde ana babanın yanında çocuk sevmeyi yasaklayan hiçbir hüküm yoktur! Bahsettiğiniz durum gelenek ve göreneklerden kaynaklanmaktadır. Onları incitmeden durumu izah etmeli, Nebîmizin çocuk sevgisinden onlara bahsetmelisiniz.