İslam'a uygun düğün nasıl yapılır? Bizim düğünlerimizde kadın erkek karışık şekilde oturulur ve çalgı çalınır. Bu uygun mudur?

Tarih: 10 Ağustos 2009

CEVAP:

Düğün yapılırken dikkat edilecek şey, dinimizin kesin olarak yasakladığı şeylerden kaçınmaktır. Bunlar da birbirlerine haram olan kadın ve erkeklerin bir arada oynamaması, alkollü içeceklerin içilmemesi, çalgılarla komşuların gece geç vakitlere kadar rahatsız edilmemesi vs. gibi hususlardır. Bu hususlara dikkat edilmek kaydıyla düğünler gelenek ve göreneklere göre icra edilir.