Borsada şirketlerin hisse senetlerinin alınması caiz midir?

Tarih: 06 Ağustos 2009

CEVAP:

Dinen meşru kabul edilen işlerle uğraşan şirketlerin hisse senetlerini alıp satmak caizdir. Ancak günümüzde borsanın yapılanması ve işleyişi doğru esaslara göre olmadığından haksız kazanca ve sömürüye bütünüyle açıktır. Bu konuda oldukça dikkatli olmak gerekir.

Konuyla ilgili olarak sitemizde yer alan BORSA yazısını okumanızı tavsiye ederiz.

www.suleymaniyevakfi.org/arastirmalar/borsa.html

Borsa ile ilgili görüntülü cevaplarımızı aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz:

www.fetva.net/is-hayati/borsada-aselsan-gibi-firmalarin-hisselerini-alip-satmak-caiz-mi.html

www.fetva.net/goruntulu-fetvalar/borsada-islem-yapmak-ve-bankadan-yatirim-fonu-almak-caiz-midir.html