Hristiyan eşimi Müslüman yaptım. İslam'ın ve imanın şartlarını kabul etti. Allah katında onun ve benim durumum nedir? O doğrudan Cennetlik midir?

Tarih: 17 Ağustos 2009

CEVAP:

Peygamberimiz (s.a.v) Ali (r.a)‘a şöyle demiştir:

“Senin elinle bir kişinin Müslüman olması dünyadan ve dünyada bulunan her şeyden daha hayırlıdır.“

Allah Teala ehli kitaptan olan Yahudi ve Hristiyanların müslüman olmaları halinde iki kat sevap alacaklarını bildirmiştir. Kasas 52-54. ayetlerde şöyle buyurulur:

“O kimseler ki Kur’an’dan önce kendilerine Kitap verilmiştir, onlar Kur’an’a inanacaklardır. Onlara Kur’an okununca şöyle derler: Biz ona inandık, çünkü bu bizim rabbimizden gelen doğrunun kendisidir. Çünkü bizler bundan önce de zaten Allah’a teslim olmuştuk. İşte onların karşılıkları, sabırlı davrandıklarından ötürü, iki kat olarak verilir. Onlar kötülüğü iyilikle karşılarlar. Kendilerine azık olarak verdiklerimizle de başkalarını doyururlar.”