Toplumda hac ya da umreden gelen insanların getirdikleri zemzem suyuna çok büyük bir önem atfediliyor. Neredeyse kutsal su muamelesi görüyor. Zemzem suyuna atfedilen bu önem doğru mudur?

Tarih: 23 Temmuz 2010

CEVAP:

Zemzem suyu mübarek bir sudur. Kâbe’nin yakınından başka bir yerde çıkmaz. Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem bu sudan içmiş ve içilmesini tavsiye etmiştir. Hacca veya umreye gidenlerin oradan getirebilecekleri en değerli hediyeler arasında ilk sırada zemzem suyu yer almaktadır. Halkın aşırı sevgi tezahürleri bu suyun değerini gölgelemez.