Yaşadığımız ilin dışında akrabalarla birlikte başka bir ilde kesilen kurbanın sakıncası var mıdır? İlla ki ikamet ettiğimiz ilde mi kesmek zorundayız? Kurban bayramında kesilecek kurban için böyle bir şart var mıdır?

Tarih: 19 Ağustos 2009

CEVAP:

Kurbanınızı istediğiniz yerde; dilerseniz oturduğunuz bölgede dilerseniz tatil için gittiğiniz beldede v.s. kesebilirsiniz.

Benzer bir cevabı sitemizden okumak için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/yolcu-hukmunde-olan-biri-kurban-kesebilir-mi.html