Ailemle birlikte yaşadığım ev dışında iş dolayısı ile başka bir şehirde, sefer mesafesinden daha uzakta, yalnız kaldığım bir evim daha var. Yani işim bir şehirde, ailem başka bir şehirde. Her iki yerde de evim var. Haftanın 5 günü işimde, 2 günü ailemle birlikte oluyorum. İbadetlerimi sefer hükümlerine göre nasıl yapmam gerekir? Yani nerede seferi nerede mukim olurum?

Tarih: 20 Ağustos 2009

CEVAP:

Eğer kendi işinizi yapıyor, birinin yanında çalışmıyorsanız her iki yerde de namazınızı tam kılarsınız, sadece yolda seferi kılarsınız. İşçi olarak çalışıyorsanız o zaman sadece eşinizin bulunduğu yere gittiğinizde namazlarınızı tam kılar, onun dışında seferi olarak kılarsınız.