Takı takmayı çok seviyorum. Tesettürlü bir bayanım ama takılara karşı zaafım var. Yüzük ve bileklik takmanın hükmü nedir acaba?

Tarih: 21 Ağustos 2009

CEVAP:

Aşırıya kaçmamak kaydıyla bunda bir sakınca olmaz. Bu tür süsler bayanlar içindir; erkekler için değildir. Fakat parmakların neredeyse her birinde bir yüzük, boyunda birden fazla kolye, kulakta birkaç küpe ve hatta kaş, burun ve dudaklarda piercing bulunması vs. Müslüman bir hanıma yakışacak şeyler değildir. Bundan kaçınmak gerekir.