Tesettür duası var mı? Yeni örtünen birisinin yapacağı dua nedir?

Tarih: 24 Ocak 2012

CEVAP:

Dinimizde “tesettür duası” diye özel bir dua yoktur. Ancak örtünme emrini yerine getirmeye yeni başladıysanız bu ibadette Allah’ın sizi sabit ve devamlı kılmasını isteyerek bu emri onun rızası için yapmaya devam etmenizi, bu konuda size güç ve sebat vermesini dileyebilirsiniz. Yani içinizden geldiğince Allah’a dua edebilirsiniz.

Başörtüsü ile ilgili ayrıntı için lütfen aşağıdaki adresi tıklayınız:

www.suleymaniyevakfi.org/arastirmalar/basortusu-ve-ortunme.html