Ben denizciyim. Gemide çalışıp seyahat halinde olanlar seferi sayılırlar mı? Dinimiz bu konuda ne hüküm veriyor?

Tarih: 29 Temmuz 2013

CEVAP:

Gemide çalışıp sürekli seyahat halinde olmak, seferilik hükümlerinden istifade etmenizi sağlar. Bu durumda oruç tutmama ruhsatınız vardır. Her ne kadar tutmanız daha hayırlı olsa da tutamadığınız günleri Ramazan ayından sonra kaza edersiniz.