Benim kaza namazlarım var. Bazı arkadaşlar “sünnetleri kılmayıp onların yerine kaza namazlarını kılarsan bu hem kaza namazı olarak geçer hem de sünnetin sevabını almış olursun” diyorlar. Böyle mi yapmam gerekiyor?

Tarih: 29 Ocak 2011

CEVAP:

Sünnetlerin kılınmayıp yerine kaza namazı kılınmasıyla ilgili olarak sitemizde daha önceden yayımlanmış bir cevabımız bulunmaktadır. Aşağıdaki linke tıklayarak ilgili cevaba ulaşabilirsiniz:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/hanefi-mezhebinde-sunnet-namaz-yerine-kaza-kilinabilir-mi.html