Sitenizin devamlı takipçisiyim. Bir konuyu sormak istiyorum. Sitede yayınlanan fetvalar hangi mezhebe göredir veya mezhebe bakılmaksızın sadece size göre mi cevap yazıyorsunuz?

Tarih: 19 Ağustos 2009

CEVAP:

Sitemize gelen sorularda bir mezhep esas alınarak değil; dinin kaynağı olan Kur’an ve onun uygulaması olan sünnet esas alınmaktadır. Cevaplar buna göre hazırlandıktan sonra bütün mezhep görüşleri de gözden geçirilip cevaba son şekli veriliyor. Cevaplarımızı ve araştırmalarımızı incelerseniz bu usulümüzü yakından görebilirsiniz.