Ramazan ayı nedeniyle camilerde sakal-ı şerif ziyaretleri yapılmaya başlandı. Bu gece de teravihe gittiğimiz camide gösterildi. Gösterilirken camideki görevliler tarafından iki elimizi kaldırarak selamlamamız istendi. Bunu yaptık; ama daha sonra şüpheye düştüm, acaba bu hareket şirk olur mu diye. Bilgi verebilir misiniz?

Tarih: 05 Ağustos 2013

CEVAP:

Sakal-ı şerifi selamlamak, içinde bulunduğu cam şişeyi veya kutuyu üç defa öpüp alına koymak diye bir şeyin dinimizde yeri yoktur. Bunlar bidattir; fakat kişiyi müşrik yapmaz. Lakin bu söylenenler sakal-ı şerif ziyaretinin mutlak manada yasak olduğunu göstermez. Bununla ilgili cevabımız için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız: