Pasta, börek vb. yiyeceklerin, insan sağlığına zararlı olduğu söyleniyor. Ben bunları yaptığımda ve başkaları bunlardan yediğinde onların hakkına girmiş oluyor muyum?

Tarih: 08 Eylül 2011

CEVAP:

Bahsettiğiniz yiyecekler, mutlak manada insan sağlığına zararlı değildir. Bunlar, helal yiyeceklerdendir. İçlerine dinimizce kesin olarak haram kılınmış bir madde katmadığınız sürece, pasta, börek gibi hamur işi yiyecekler yemenizde ve eşe dosta ikram etmenizde dinimizce hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

Benzer bir soru-cevap için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/sigara-icmek-de-yagli-yemek-de-sagliga-zararli-peki-hukumleri-ayni-mi.html