Ben eş cinselim. 17 yaşında bir erkeğim ve erkeklere ilgi duyuyorum. Ama oldukça dindar bir aileden geliyorum ve kendim de çok dindarım. Bu konuda doktorlara danıştım ve bana eş cinselliğin değişemeyeceğini söylediler. Yaptığım araştırmalarda da eş cinselliğin genetik olduğunu ve bugünkü tıbbi koşullarda değiştirilemediğini öğrendim. Merak ettiğim şu: Eğer ben ömrüm boyunca hislerime hakim olup cinsel ilişkiye girmezsem günahkar sayılır mıyım? Ve eğer cinsel ilişkiye girmeden sadece duygusal bir ilişki yaşarsam günah olur mu? Lütfen çok yardıma ihtiyacım var. İnanıyorum benim gibi bir sürü insanın da bu konuda yardıma ihtiyacı vardır.

Tarih: 10 Ağustos 2009

CEVAP:

Siz erkek olduğunuz için erkek gibi davranmaya gayret gösterin. Erkek erkeğe ilişkiyi Allah Teâlâ yasak etmiş ve bu işi yapan Lût kavmi hakkında şöyle buyurmuştur:

” Lût’u da elçi gönderdik. Bir gün o, halkına şöyle demişti: Siz o çirkin işi mi yapıyorsunuz/ eşcinsel ilişkide mi bulunuyorsunuz! Hiçbir toplum bu çirkin işte sizin kadar ileri gitmedi!

 Siz kadınları ikinci sıraya atıyor, şehvetle erkeklere yanaşıyorsunuz. Aslında siz aşırı giden bir topluluksunuz.”

 Halkının ona cevabı: “Çıkarın onları ülkenizden! Onlar temiz kalmaya çalışan insanlardır!” demekten başka bir şey olmadı.

 Onu ve karısı dışındaki ailesini kurtardık. Karısı, (bedeninin) kalıntısı kalanlardan oldu.

 Üzerlerine bir yağmur (pişmiş balçıktan taş ve kül yağmuru) yağdırmıştık. Şimdi sen o suçluların sonunun nasıl olduğunu bir düşün! (A’raf,7/80-84)

Yapmanız gereken, size yüklenen erkeklik görevini yerine getirmek için elinizden geleni yapmak ve Allah’ın yardımını dilemektir. Gücünüzün yetmediği şeyden de sorumlu olmazsınız. Yani ilgi duymadığınız için bir kadınla evlenmezseniz bunun size bir sorumluluğu olmaz.

www.fetva.net/yazili-fetvalar/escinsellik-batakligindan-kurtulmak-icin-neler-yapilmali.html