Ben playstation vb. bilgisayar oyunları oynan bir oyun salonu işletiyorum. Salonumda çay, meşrubat, tost vb. içecek ve yiyecekler de satıyorum. Bundan elde ettiğim gelirde dinen bir sakınca var mıdır?

Tarih: 15 Haziran 2012

CEVAP:

Bir Müslüman, gençler vakitlerini heba etsin, kumara alışsın, sigara içsin diye oyun salonu açamaz, haramdır. Fakat gençleri başıboş dolanmaktan, kahve köşelerinden çekip çıkarmak ve hiç olmazsa hayırlı bir işe yönlendiririz düşüncesi ve niyeti ile olursa bu mazur görülebilir.

Belirttiğiniz şekilde kumara vb. haram ve kötü alışkanlıklara bulaşılmayan oyunların oynatıldığı, helal yiyecek ve içeceklerin satışının yapıldığı iş yerini işletmenizde bir sakınca yoktur.