Son anda kelime-i şehâdeti söyleyemeden ölürsek Müslüman olarak ölmüş sayılır mıyız?

Tarih: 20 Haziran 2016

CEVAP:

Ölüm anında kelime-i şehâdet getirilmesi şart değildir. Önemli olan, son nefesi imanlı bir şekilde verebilmektir.

Hayatınız boyunca Cenâb-ı Hakk’ın istediği şekilde imanlı olarak yaşarsanız kelime-i şehâdet getiremeseniz de Allah’ın izni ile ruhunuzu imanlı bir şekilde teslim edersiniz.

Daha geniş bilgi için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/iman-yazili-fetvalar/olum-aninda-iman.html