Vefat etmiş yakınlarımıza Yasin Suresi okuyup göndermenin hükmü nedir? Yasin’in sevabını onlara gönderince mevtaların haberleri olur mu?

Tarih: 17 Mayıs 2011

CEVAP:

Ölmüşlerimizin ardından Kur’an okunması gerektiğine veya okunacak Kur’an’ın sevabının onlara ulaşacağına dair herhangi bir ayet veya hadis bulunmamaktadır.

Ölmüşlerimizin ardından yapılması ve yapılmaması gerekenlerle alakalı geniş bilgi aşağıdaki linklerde bulunmaktadır. Lütfen tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/olulerin-ruhlarina-kuran-okunur-mu.html

www.fetva.net/yazili-fetvalar/cenaze-defnedildikten-sonra-imamin-telkin-yapmasi-gerekir-mi.html

www.fetva.net/yazili-fetvalar/olulerin-ardindan-verilen-sadakanin-sevabi-onlara-ulasir-mi.html

www.fetva.net/yazili-fetvalar/olen-kisi-adina-kurban-kesilebilir-mi.html