Oğlumuza Oğuz ismini koymamızda bir sakınca var mıdır?

Tarih: 27 Ağustos 2013

CEVAP:

Türk Dil Kurumu Kişi Adları Sözlüğü’ne göre Oğuz isminin manaları şöyledir:

1. Sağlam, gürbüz, güçlü delikanlı. 2. Temiz kalpli dost, iyi arkadaş. 3. Kır adamı, köylü. 4. Saf, deneyimsiz kimse. 5. Türklerin en büyük boylarından birinin ve bu boydan olan kimselerin adı.

Görüldüğü gibi bu ismin dinimize aykırı hiçbir tarafı bulunmamaktadır.

Çocuklara isim olarak konulabilir.

Çocuk isimleri hakkında geniş bilgi edinmek için aşağıdaki linkte bulunan soru cevapları incelemenizi tavsiye ederiz:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/isim