Nikâhtan sonra başı açık dolaşmanın nikâha bir zararı olur mu?

Tarih: 03 Ocak 2011

CEVAP:

Bir kadının başı açık dolaşması nikâhına zarar vermez. Çünkü nikâh bir akittir. Kurulması da sona ermesi de belirli şartlara bağlıdır. Başı örtmek her Müslüman kadına Allah’ın emridir. O emri kabul etmeyen kâfir olur. Kabul ettiği halde yerine getirmeyen de günahkârdır.

Aşağıdaki linklerde hem Başörtüsü ve Örtünme hem de Boşanma ile ilgili yazılar bulunmaktadır. O yazıları okumanızı tavsiye ederiz:

www.suleymaniyevakfi.org/arastirmalar/basortusu-ve-ortunme.html

www.suleymaniyevakfi.org/kuran-arastirmalari/talak-erkegin-bosama-hakki.html