Uzun bir zamandır okulumdan bir erkekle düzeyli bir ilişkim var. Ailelerimiz de tanıştı. Son derece ciddiyiz ve birbirimize söz verdik. Okuduğumuz için ancak bir kaç yıl sonra evlenebiliriz. Ben yine de tedirginim acaba onunla vakit geçirmem caiz midir diye. Son zamanlarda elimi tutmak istedi ama ben şiddetle karşı çıktım. Ama şu da var ki Allah izin verirse evleneceğimizi tüm çevremiz duydu. Acaba onunla gezmem, elini tutmam caiz midir?

Tarih: 14 Ağustos 2009

CEVAP:

Sorunuzdan anlaşıldığına göre şu anda o erkekle aranızda herhangi bir bağ yok. Bu sebeple o, sizin için yabancı biridir. Eğer çok istiyorsanız aranızda bir resmi nikâh kıyar, okulunuzu bitirdikten sonra da düğününüzü yaparsınız. Başka şekilde birbirinize yakınlaşmanız helal olmaz.