Hocam arkadaşımla nikâhlı değiliz ama ailelerin rızası var. Bu durumda el ele tutuşmak günah olur mu ve zinaya girer mi?

Tarih: 14 Ağustos 2009

CEVAP:

Nikâhta ailenin rızasını almak demek, onların sizin evlenmenize rıza göstermeleri demektir. Yani onlar sizin karı koca olmanızı onaylıyorlarsa o zaman rızalarından bahsedilir. Yoksa arkadaşlığınızı onaylamaları yetmez. Bu yüzden aranızda sahih bir nikâh kıyılıncaya kadar el ele tutuşmanız caiz değildir.