Namazların cem edilmesi, birleştirilmesi hakkında bilgi verir misiniz? Hangi durumlarda birleştirmek caizdir?

Tarih: 20 Ağustos 2009

CEVAP:

Öğle ile ikindinin ve akşam ile yatsının birlikte kılınabileceğine dair ha­dis-i şerifler vardır. Kur’an-ı Kerim’de de buna engel bir hüküm yoktur.

Konuyla ilgili detaylı bilgi için www.suleymaniyevakfi.org sitemizin Araştırmalar bölümünde bulunan NAMAZLARIN BİRLEŞTİRİLMESİ başlıklı yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

İlgili yazıya aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz:

www.suleymaniyevakfi.org/fikih-arastirmalari/namazlarin-birlestirilmesi.html