Bir kadın olarak öğle ve ikindi vakitlerinde iş yerimde namaz kılmak için müsait bir ortam bulamadığımdan namazımı masamda oturarak kılıyorum. Bu şekilde namaz kabul olur mu?

Tarih: 09 Ocak 2012

CEVAP:

Sıkıntılı bir durumda olduğunuza göre öğle ile ikindiyi, öğle veya ikindi vaktinde birleştirerek kılabilirsiniz. Bunların sadece farzlarını kılmanız yeterli olur. Birleştirerek tam kılma imkânınız da yoksa masada oturarak kılabilirsiniz. Bununla birlikte namazları zamanında ve tam kılmanın mücadelesini de vermeniz gerekir.

İş yerlerinde namaz konusunda yaşanan sıkıntılara dair daha önce sorulan sorulara verdiğimiz cevapları aşağıdaki linklerden okumanızı tavsiye ederiz:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/is-yerinde-namaz-kilmam-imkansiz-ne-yapmaliyim.html

www.fetva.net/yazili-fetvalar/isyerleri-namaz-kilinmasina-musaade-etmezlerse-ne-yapilmalidir.html

www.fetva.net/yazili-fetvalar/kilamadigim-namazlarimi-isten-gelince-aksam-kilarsam-olur-mu.html