Müslüman olmak isteyen bir Yahudi'nin Müslümanlığa geçmeden, önce Hristiyan olması gerektiğini duydum. Böyle bir şey doğru mu? Yoksa direkt Müslüman olabiliyor mu?

Tarih: 11 Ağustos 2009

CEVAP:

Böyle bir şey kesinlikle doğru değildir. İster Yahudi olsun ister başka bir din mensubu isterse de dinsiz, herkes karar verdiği anda derhal ve direkt olarak Müslüman olabilir. Önce başka bir dine sonra İslam’a geçilmesi diye bir şey asla söz konusu değildir.