Bizler elhamdülillah müslüman aileden doğduk ve bu nedenle İslam’ı kabul etmiş durumdayız. Peki müslüman olmayarak dünyaya gelen insanlara bu bir haksızlık olmuyor mu?

Tarih: 11 Ağustos 2009

CEVAP:

Hayır, onlara bir haksızlık olmuyor. Onlar bizim sorumlu olduğumuz birçok şeyden sorumlu değiller. Onların sorumlu oldukları şeyler; Allah’a ortak koşmamak ve insan fıtratının iyi gördüğü şeyleri yapmak, kötü gördüğü şeyleri de yapmamaktır. Ancak bir peygamberden öğrenilebilecek şeylerden sorumlu değillerdir. Kendilerine bir peygamber tebliği ulaştığında ise o peygambere uymak zorundadırlar.

Detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki linkleri tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/kuran-teblig-edilmemis-bir-kisinin-allaha-karsi-sorumlulugu-nedir.html

www.fetva.net/goruntulu-fetvalar/gayrimuslim-bir-ailenin-cocugu-olarak-dunyaya-gelenler-sanssiz-mi.html