Mastürbasyonun haram değil mekruh olduğunu ifade etmişsiniz. Evlilerle bekârlar arasında herhangi bir fark var mıdır? Yani nasıl diyeyim, "bekârlara mekruhtur ama evlilere haramdır" diye bir kayıt var mıdır? Nereye baktıysam yalnız bekârların bu yönteme başvuracağı ön kabulüyle yazılmış çizilmiş gibi bir intiba edindim.

Tarih: 07 Ağustos 2009

CEVAP:

Mastürbasyonun mekruh olduğunu söyleyen âlimler evli – bekâr ayrımı yapmazlar. Fakat bu ifadeler genelde bekârlar için yorumlanmıştır.