Kurban keseceğim ama 90 gr altınım var biraz da borcum var. Borcumu düşünce yaklaşık 70 gr altın kalıyor. Asgari ücretle çalışıyorum. Ayrıca annem kurbanını bizde kesiyor ayrı olarak ben kesersem borçlanıp keseceğim dinen kesmem gerekir mi?

Tarih: 19 Ağustos 2009

CEVAP:

Kurban kesmekle mükellef olabilmeniz için borcunuz ve temel ihtiyaçlarınız dışında artıcı olsun olmasın 85 gram altınınız ya da buna denk paranız veya malınız olması gerekir. Borcunuzu düştükten sonra elinizde 70 gr altın kalıyorsa sizin kurban kesmeniz gerekmez. Kendinizi zorlamamalısınız.